Cel i misja naszej firmy to dwa kluczowe zagadnienia, którymi powinniśmy jak najszybciej się zająć. Jeżeli te dwie rzeczy będą bliskie Tobie i Twoim wartościom, będzie napędzać Cię to działania. Chętniej będziesz pracować nad kolejnymi ciężkimi zadaniami.

Dla naszych odbiorców również ważne jest poznanie tego, co nami kieruje w naszych działaniach i do czego dąży nasza firma. 

Początki biznesu

Cel i misję naszego biznesu powinniśmy określić tak naprawdę jeszcze przed rozpoczęciem naszej działalności. Zaczynając firmę dobrze jest wiedzieć do kogo chcemy trafić. Jak chcemy wpłynąć na naszych potencjalnych klientów i w jaki sposób zmienimy ich życie. 

Im lepszy i bardziej zgodny z Twoimi wartościami jest cel Twojego biznesu, tym łatwiej będzie Ci się z nim utożsamić. Zastanów się mocno nad tym aspektem. Nie powinno być to tylko puste marketingowe gadanie, które ma wypełnić sekcję „o mnie” na Twojej stronie. 

Zmiana celu

Nasza misja i cel może oczywiście ulec zmianie. Tak jak my rozwijamy się jako przedsiębiorcy, dowiadujemy się i uczymy nowych zagadnień i korygujemy naszą firmę. W takim sam sposób te dwie rzeczy mogę się zmienić wraz z naszym rozwojem.

Moja misja

Misją mojego biznesu jest pokazanie, że praca na etacie nie jest jedyną słuszną drogą. Etat nie jest jedyną „normalną praca”. Chcę pokazać, że praca z domu jest wartościowa i pozwala nam na finansową samowystarczalność.

Warto zaznaczyć, że podejście do pracy z własnych czterech kątów uległo zmianie wskutek sytuacji na świecie. Konieczność pracy zdalnej dla wielu pracowników i przedsiębiorców stało się nową rzeczywistością, z którą musieli sobie poradzić. Chcę również pokazać, że nie potrzebujesz ogromnego wkładu finansowego w własną firmę, aby zacząć działać. 

Jak znaleźć własny cel i misję?

Zastanów się, dlaczego w ogóle zaczynasz działać. Co sprawia, że jesteś skłonny poświęcić danemu projektowi swój cenny czas, energię i możliwie też środa finansowe? Odpowiedz sobie na pytanie, co chciałbyś zmienić w świecie tworząc swoją firmę.

Nie musi to być zmiana w skali globalnej. Może po prostu chcesz odmienić świat swoich najbliższych lub grupy osób, z którymi się utożsamiasz? Zastanów się do kogo chcesz trafić i jak będą wyglądały Twoje produkty lub usługi.

Jeżeli chcesz w łatwy sposób sobie z tym poradzić, możesz pobrać mój darmowy kurs online „Biznes krok po kroku”. Przechodząc przez zawarte tam ćwiczenia, z łatwością stwórz własny biznes, pełen pasji i ciepła.

Przeczytaj również: Jak znaleźć pomysł na biznes? Jak zrobić z niego niszę?