Rok 2020 na szczęście już mamy za sobą. Uff, zapewne większość z Was odetchnęła z ulgą!

Zamiast załamywać się i narzekać na ten trudny czas, lepiej wyciągnąć wnioski. Uważam, że ten rok był przełomowy jeśli chodzi o działania w Internecie. Pokazał nam, że jest to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu, pracy i nauki.

Właśnie dlatego poniżej znajdziesz pomysły na biznes, które możesz wykonywać przez Internet.

Sklep internetowy

Sklepy internetowe, w ciągu ostatnich kilku lat, zyskały na popularności do tego stopnia, że mamy nawet możliwość zakupów internetowych w sklepach spożywczych, co w czasach pandemii wydaje się rozwiązaniem idealnym – parę kliknięć i jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Jakie produkty możemy sprzedawać w naszym sklepie? To zależy już tylko od nas.

Zanim jednak wybierzemy naszą branżę warto się rozejrzeć i sprawdzić:
– jaka jest konkurencja i czym chcemy konkurować?
– skąd się zaopatrywać w towar i co hurtownia może nam zaoferować?
– jak będziemy reklamować nasz biznes w internecie?
– ile jednostek towaru musimy sprzedać, aby otrzymać zysk?


Warto rozpatrzeć wszystkie te aspekty zanim zainwestujemy nasze środki w zakup towaru. Odpowiadając na te pytanie i robiąc rozeznanie rynku, z pewnością zmniejszymy prawdopodobieństwo, że nasz sklep okaże się katastrofą.

https://youtu.be/oI3RhkVkpYc

Dropshipping

Biznes ten również opiera się na sprzedaży produktów za pomocą sklepu internetowego, jednak ma tę zaletę, że nie musimy „z góry” inwestować pieniędzy w produkty, lecz stajemy się swego rodzaju pośrednikiem. Zamówienie złożone przez klienta w naszym sklepie trafia bezpośrednio do naszego dostawcy, a my pobieramy za to marżę. Plusem tego rozwiązania, w porównaniu do tradycyjnego sklepu internetowego, jest również to, że nie musimy mieć przestrzeni magazynowej na sprzedawany towar.

Dropshipping często kojarzy nam się ze sklepami z tanimi rzeczami z Chin, głównie z Aliexpress. Obecnie odchodzi się od takiego modelu, ponieważ niewiele klientów jest chętnych czekać na swoje zamówienie minimum dwa tygodnia, a dodatkowo sklep Aliexpress dostępny jest również dla klientów polskich, każdy może sobie zamówić potrzebny produkt bez pośredników. Pojawiły się hurtowanie lokalne, które chętnie podejmą współpracę w ramach dropshippingu – dostarczając produkty lepszej jakości w znacznie szybszym czasie. Dropshipping zaopatrywany lokalnymi hurtowniami, to pomysł na miarę roku 2021.

Rękodzieło

Najczęściej kojarzy nam się to z haftami czy biżuterią ale mamy tutaj całkiem spore pole do popisu. Jak nazwa wskazuje mogą to być wszystkie produkty tworzone własnoręcznie. „Odręcznie” bierze również pod uwagę takie rzeczy plakaty tworzone na przykład w Adobe Illustrator. Rękodziełem mogą również być:


– Grafiki: plakaty, obrazy, kartki okolicznościowe, koszulki z oryginalnymi napisami, kubki z grafikami
– Naturalne kosmetyki: kremy, szampony, pomadki, tusze do rzęs, mydła, akcesoria do kąpieli, świeczki
– Szaliki czapki, swetry i inne ręcznie robione ubrania
– Różnego rodzaju słodycze
– Zabawki dla dzieci lub zwierząt


Rękodzieło prowadzi do powstania produktów naturalnych i często unikatowych, co wpisuje się w obecne trendy konsumenckie.

Przeczytaj także: Bezpłatne narzędzia do prowadzenia biznesu online

Produkty elektroniczne

To zdecydowanie mój ulubiony pomysł na biznes. Polega głównie na dzieleniu się swoją wiedzą w internecie i zarabianiu na niej za pomocą tworząc:


– ebooki
– kursy
– strony członkowskie


Wszystko, co może pomóc naszym odbiorcom w osiąganiu celów prywatnych i zawodowych, można tworzyć w postaci produktów elektronicznych. Nie jesteśmy tutaj w żaden sposób ograniczeni, warto jednak rozejrzeć się czego jest na rynku mało i czy istnieje jakaś nisza, w którą możemy się wpasować.

Oczywiście najlepiej wybrać dziedzinę, którą rzeczywiście jesteśmy zainteresowani i z której posiadamy już jakąś wiedzę. Taki model biznesowy pozwala nam na przekucie swojego hobby w źródło dochodu i nie wymaga praktycznie żadnych środków na start. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak rozpocząć taki biznes, zachęcam do przeczytania mojego darmowego ebooka.

Czas pandemii wydaje się być idealnym do dzielenia się wiedzą, jako że wiele osób chętnie zdobędzie nowe umiejętności i dowie się nowych informacji. Ciężko polecić jedną ścieżkę – Ty sama musisz zastanowić się co lubisz i w czym jesteś dobra. 

Potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu biznesu online? Polecam się! https://twojpomocnikonline.pl