Pomysł na biznes to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ludzie skrywają swoje pomysły na biznes niczym największe skarby. Kiszą je i nic z nimi nie robią. Aż w końcu jest za późno, bo właśnie Twój znajomy mówi Ci, że jego kolega z pracy zarabia pieniądze na Twoim pomyśle.

Wersja Video:

Film Ci się spodobał? Zostaw łapkę w górę i subskrybuj kanał! 🙂

Pomysł nie jest nic wart, dopiero jego wykonanie. Mimo to, w tym wpisie znajdziesz 20 pomysłów na biznes. A to dlatego, że na wielu grupach, w tym na mojej, widzę zagubione dusze, które szukają pomysłu lub inspiracji. Jeśli wpis pomoże chociaż jednej osobie, będę niesamowicie szczęśliwa!

  1. Copywriting

Ogólnie mówiąc, jest to pisanie tekstów na zamówienie. To niby potrafi każdy, chociaż można mieć różne bariery dotyczące pracy w takim charakterze. Na przykład brak wiary w swoje możliwości ortograficzne lub interpunkcyjne. Pewnie jest to problem ale wszystkiego można się nauczyć i wyćwiczyć.

2. Prowadzenie profili w mediach społecznościowych

To jest pomysł – pomyślało 1500 ludzi siedzących całe dnie na Facebook’u. Problem jest taki, że nie wygląda to tak kolorowo jak mogłoby się wydawać. Pamiętaj, że musisz być osobą bardzo kreatywną! Pomysły zwykle kończą się po jakiś 2 tygodniach, wtedy na prowadzenie wchodzi wiedza i kreatywność. Dodatkowo, warto przed rozpoczęciem takiej działalności, przemyśleć kilka ważnych spraw, np. czy osoba, z którą współpracujesz, będzie samodzielnie robiła zdjęcia/filmy z siedziby firmy? Czy będziesz musiał zarezerwować sobie czas na przyjazd i wykonanie to samemu?

3. Wirtualna Asystentka

Jest to osoba od wszystkiego. Oczywiście możesz sobie wybrać specjalizację i walczyć 🙂 Najgorsze co możesz zrobić, myśląc o tego typu działalności, jest wyszukiwanie informacji na temat tego zawodu na facebook’u i dołączanie do grup o tej tematyce. OSTRZEGAM! W życiu nie widziałam takiego chamstwa, takiego wywyższania się osób doświadczonych w tej branży, które każdą nową osobę tylko zniechęcają. Na tych grupach jest gorzej niż w biurze pełnym bab!

4. Montaż filmów

Moim zdaniem, to jest zawód przyszłości. Każdy chce mieć teraz kanał na YouTube (łącznie ze mną :D), a jak nie kanał to przecież może robić IG TV lub reklamy na Facebook’u. Naucz się montować, zainwestuj w dobry sprzęt. Zacznij już teraz! Wróżę Ci świetlaną przyszłość.

5. Znawca od reklamy na Facebook’u oraz AdWords

Kilku znawców tego temu jest już na rynku. Jeżdżą porshe i mają zabawne rejestracje. Jeśli stać Cię na kurs za 2000 zł, to Twoja droga jest prosta. Kup kurs i rób to co oni. Jeśli nie, to niestety zostaje tylko samodzielna nauka z różnych miejsc. Mimo mojego prześmiewczego tonu, uważam, że jest to dobry pomysł na biznes.

6. Grafik

Dobry grafik napewno jest w cenie. Większość początkujących przedsiębiorców robi grafiki w Canva, marząc o pięknych profesjonalnych grafikach na stronie i w mediach społecznościowych. Może to Twoja nisza?

7. Korepetycje online 

Udzielanie korepetycji przez Skype to nie nowość. Wyobraź sobie, że dodajesz do tego kanał na YouTube i profil na Instagramie, gdzie dodajesz krótkie lekcje w swojej niszy. Dorzuć jeszcze poczucie humoru. Myślę, że to może wypalić!

8. Transkrypcja tekstów

Podkasty i filmy są coraz bardziej popularne. Może skorzystasz z okazji i zajmiesz się właśnie tym? Przepisywanie tekstów ze słuchu nie jest pewnie takie trudne. Jeśli dodasz do tego umiejętności korekty tesktów, możesz wyjść na tym biznesie całkiem dobrze!

9. Montaż dzięków

Tak jak powyżej. Podkasty to przyszłość. Niedługo Nas zaleją. Ludzie mają coraz mniej czasu na czytanie postów na blogu. Wciskają gdzie się da potrzebę samorealizacji. Dobrym pomysłem jest słuchanie podkasów. Ktoś jednak te podkasty musi najpierw zmontować, to możesz być Ty.

10. Tłumacz

Jeśli znasz jakiś język w super stopniu, to zajęcie dla Ciebie. Najlepiej jeśli nie jest to angielski. Im bardziej egzotyczny język, tym Twój portfel będzie grubszy.

11. Platforma z kursami online

Wszyscy mówią, rób swoje kursy online. I dobrze, bo to super sprawa. Zrób swój kurs, dodaj do tego kilka kursów innych osób i działaj. Zapytasz, kto pójdzie na to żeby oddać mi swoją wiedzę, gdy mogą sami stworzyć swój kurs. Odpowiadam: wiele osób, to zrobi. Niektórzy wolą nie zajmować się całym zapleczem robienia kursu, a Ty tworząc wszystko od początku będziesz miał odpowiedni know how.

12. Pomoc w tworzeniu kursów online

Nawiązują do powyższego punktu. Jeśli orientujesz się w tym, jak przygotować kurs online (lub chcesz się tym zajmować i nauczysz się tego), możesz pomagać tysiącom osób w przygotowaniu ich dzieła.

13. Pomoc w organizacji wydarzeń

Przygotowanie konferencji, wyjazdów służbowych, spotkań biznesowych, szkoleń stacjonarnych to bardzo dużo pracy. Daję sobie mały paluszek uciąć, że jest wiele osób, które chciałby oddelegować te zadania.

* Pod ten punkt może też podchodzić organizacja wesel, chrzcin i komunii itp.:)

14. Twórca stron internetowych

Na początek wystarczy WordPress, może HTML. Z czasem nauczysz się innych języków programowania. Teraz firma bez strony internetowej nie istnieje. Trzeba to sobie powiedzieć głośno i wyraźnie. Kolejne firmy powstają każdego dnia. Myślę, że miejsca wystarczy dla wszystkich.

PS. Jeśli nie umiesz stworzyć strony internetowej, a chciałabyś ją mieć albo umieć ją robić to chętnie pomogę 🙂

15. Twórca aplikacji na iOS, Android

Przysięgam, jak tylko będę miała czas i środki nauczę się tworzenia aplikacji! To jest dopiero dochodowy pomysł na biznes! Wyobraź sobie! W czasach smartfonów, duże firmy na pewno chcą mieć swoje aplikacje. Małe przedsiębiorstwa także niedługo będą mogły sobie na to pozwolić. Nie czekaj, bierz się do pracy!

16.  Korekta tekstów

Sprawdzanie tekstów pod względem ortografii i interpunkcji, to także dobry pomysł na zarobek. Zobacz ile powstaje blogów. Klientów jest całe mnóstwo, a znawców ortografii nie brakuje, biorąc pod uwagę komentarze na Instagramie, Facebook’u itd.

17. Skup używanych rzeczy

To jest mój autorski pomysł, nawet jeszcze nie sprawdzałam czy coś takiego jest i jak sobie radzi. Ostatnio znalazłam kilka starych niepotrzebnych rzeczy w domu. Postanowiłam to sprzedać na OLX. Powiem Ci, że po pierwsze: sprawdzanie czy ktoś jest chętny jest uzależniające, a po drugie to prosty zarobek. Dlaczego by nie skupować takich rzeczy i sprzedawać z zyskiem? Ten pomysł jest oczywiście do sprawdzenia. Nie wiem jak był0by z podatkami itd.

18. Sklep w modelu dropshipping

Dość popularne rozwiązanie. Chodzi o to, że wystawiasz rzeczy, których nie masz fizycznie. Dopiero, gdy ktoś coś u Ciebie zakupi, zamawiasz je w hurtowni. Hurtownia przesyła do Twojego klienta. Nawet się tym interesowałam. Jeśli myślisz o sprzedaży na allegro, to nie masz już co próbować. Możesz powalczyć z własnym sklepem, reklamą, blogiem i YouTube. Mimo wszystko, jest to do zrobienia.

19. Profil na Instagramie

Powiedźmy, że na czymś się super znasz. A może masz ładnego psa? Podziel się tym na Instagramie. Przestań tam tracić czas i zacznij go używać do robienia biznesu. Trochę systematyczności, czasu, fajnych treści i wszystko przerodzi się w biznes. Potem wpadnie Ci do głowy jakiś poboczny pomysł z tym związany. Nie ma za co 🙂

20. Krawcowa online

Kurczę! Ostatnio wpadłam na taki szalony pomysł na biznes (mam ich, 150 na minutę)! Wiele osób chciałby chodzić w ubraniach unikalnych, takich których nie znajdziesz w sklepie. Dużo kobiet szuka czegoś, co akurat jest im potrzebne, albo im się zamarzyło i nie może tego znaleźć w sklepie, bo akurat modne są krótkie bluzki z odsłoniętym brzuchem w rozmiarze XXXXXS. Wtedy przydałaby się krawcowa, których jest moim zdaniem coraz mniej. I tutaj znowu, dodaj do tego blog tematyczny na którym będziesz uczyć jak szyć i kanał na YouTube. Kasa jakby nie patrzeć.

Sekretne składniki, które podnoszą powodzenie biznesu o 80%!

Jeśli dobrnąłeś do tego momentu artykułu to gratuluje! Do niektórych z pomysłów dodawałam swoje uwagi na temat tego, co zrobić żeby daną działalność wypromować. Zdradzę Ci teraz kilka składników, które po dodaniu do dowolnego pomysłu na biznes sprawią, że jego powodzenie wzrośnie o 80%! Gotowy?

  1. Kanał na YouTube/blog/podkast – a najlepiej wszystko na raz! Dziel się wiedzą za darmo, a dobro wróci do Ciebie!
  2. Poczucie humoru, dystans – nawet najnudniejszy pomysł będzie lepiej wyglądał w sklepie, jeśli podejdziesz do tego na luzie i z poczuciem humoru (przy okazji Ty będziesz się dobrze bawił);
  3. Konto na Instagramie (Ewentualnie grupa na Facebook’u) – dodawaj dużo filmów, InstaStory i live
  4. Wytrwałość, cierpliwość, ciągły samorozwój – ucz się, czytaj, ucz się, czytaj i tak w kółko

Prawda jest taka, że w czasach Internetu wszystko co lubisz robić może zostać spieniężone. Podziel się swoimi umiejętnościami ze światem i bądź wytrwały i wszystko się uda!

Trzymam mocno kciuki!

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy coś wybrałeś? A może masz jakiś szalony pomysł na biznes?