Pracując z domu często zapominamy o dbaniu o siebie. Granice między pracą, a domem się zacierają – w końcu cały czas jesteśmy w jednym miejscu. Pomyślałam więc, że stworzę serię artykułów dotyczących tego, jak poprawić swoje samopoczucie pracując zdalnie. W tym artykule polecę Ci najlepsze kanały z ćwiczeniami fizycznymi #girlbosslifestyle

W zdrowym ciele zdrowy duch

Na pierwszy ogień biorę naszą aktywność fizyczną, która jest niesamowicie ważna jeśli chodzi nie tylko o nasze zdrowie i samopoczucie, ale także naszą produktywność! 

Jak zawsze podkreślam, że nie ma co zaczynać od godzinnych treningów! NIe stawiaj sobie poprzeczki za wysoko, to zawsze kończy się porażką – jeśli chodzi o wprowadzanie nowych nawyków. 

Regularne 10 minut ćwiczeń jest ZAWSZE lepsze niż 0 minut ćwiczeń. 

Z czasem, kiedy nawyk się utrwali, a Twoja kondycja będzie lepsza, możesz zwiększać ten czas. 

Skupiam się tutaj na bezpłatnych ćwiczeniach, dostępnych dla wszystkich. Nie chce, żebyś miała kolejną wymówkę (cena), żeby nie ćwiczyć i nie dbać o siebie. 

Joga

Dla tych z Was, które chcą zacząć od czegoś spokojnego, zadbać o swój kręgosłup i trochę się wyciszyć, po lub przed całym dniem ciężkiej pracy przygotowałam kilka kanałów na YouTube z darmowymi praktykami jogi .

  • Gosia Mostowska

Gosia ma bardzo kojący i uspokajający głos, który tylko zachęca nasz do praktyki. Jej praktyki nie są bardzo skomplikowane, więc osoby początkujące spokojnie sobie poradzą. 

Link do kanału Gosi znajdziesz tutaj.

  • Aga Yoga 

Agnieszka jest nauczycielką jogi Kundalini i Yin Jogi. Na jej kanale znajdziesz wiele praktyk, medytacji, afirmacji i ciekawych treści. 

Link do kanału Agi znajdziesz tutaj.

  • Yoga with Adriane

Kanał Adriane jest całkowicie po angielsku, więc pewnie nie każda z Was będzie chciała z niego skorzystać, jednak warto sprawdzić jej praktyki – jest ich cale mnóstwo. Adriane prowadzi 30 dniowe wyzwania z jogą, a jej praktyki są bardzo długie i spokojne. 

Link do kanału Adriene znajdziesz tutaj.

Fitness 

Świat Fitness to nie tylko Ewa i Ania. Na YouTube znajdziesz całe mnóstwo świetnych treningów zarówno po polsku, jak i angielsku. 

  • Mel B 

Jej filmy zna chyba każdy – są w języku polskim, są 10 minutowe, są przyjemne i regularnie wykonywane dają efekty. 

  • Chloe Thing

Jej kanał jest po angielsku, ale widziałam, że pojawiły się już pierwsze polskie napisy w jej filmach. Aktualnie właśnie z nią zaczynam dzień. Podoba mi się to, ze w większości filmów jest wersja bez skoków, ćwiczenia nie są komplikowane i wszystko odbywa się przy dobrej muzyce 🙂

Kanał Chloe znajdziesz pod tym linkiem.

  • Pamela Reif. – zalinkować kanał 

Kolejny anglojęzyczny kanał z ćwiczeniami i dobrą muzyką! 

Kanał Pameli znajdziesz tutaj.

To są moim zdaniem najlepsze kanały z ćwiczeniami w domu, z których sama regularnie korzystam.

Znajdź to, co lubisz

Oczywiści wystarczy, że wpiszesz na YouTube odpowiednią frazę i wyskoczy CI tysiące filmów z ćwiczeniami. 

Jeśli bardzo nie lubisz się z matą to zawsze dobrą opcją jest bieganie lub zwykły spacer. Najlepiej będzie, jeśli znajdziesz jakąś formę aktywności fizycznej, która Ci odpowiada. Gdy lubisz coś robić, łatwiej będzie Ci wykonywać to regularnie. Chodzi o to, żeby oderwać się od komputera i zrobić coś innego niż zwykle! 

Trzymam za Ciebie kciuki 🙂

Przeczytaj również: Jak tworzyć nowe nawyki + lista 2 minutowych nawyków wartych uwagi