Profesjonalna strona internetowa wymaga płatnego motywu. Gdzie kupić taki motyw? Na co zwracać uwagę? Jak go zainstalować? Spieszę z odpowiedzią!

Motyw płatny czy darmowy?

Uważam, że docelowo powinien być to motyw płatny. Warto jednak na samym początku swojej drogi do wymarzonej strony internetowej przetestować darmowe rozwiązanie. Sprawdź co możesz zrobić na darmowym motywie. Zapisz czego Ci brakuje. To jest Twój czas na naukę. Oczywiście, motywy płatne są inne niż te darmowe. Mają więcej opcji, możliwości.

Skąd masz wiedzieć czego szukasz, jeśli pierwszy raz korzystasz z WordPress’a? Serio, lepiej sobie oszczędź pieniędzy i rozczarowań. Poklikaj dwa dni w darmową wersję, sprawdź jak się z nią czujesz. Zdecyduj czego Ci trzeba.

Jeśli to czego Ci trzeba to motyw płatny, to poniżej znajdziesz instrukcję jak go zakupić 🙂

Gdzie kupić motyw płatny WordPress?

Weźmiemy na warsztat kupno w sprawdzonym sklepie, czyli  ThemeForestPo wejściu na stronę wybierz kategorię WordPress z menu.

motyw wordpress płatny - wybór

Najlepiej po prawej stronie zmienić filtrowanie na „Najwyżej oceniane” (Best rated). Na górze możesz wpisać słowo kluczowe, które interesuje Cię w danym motywie. Po lewej stronie możesz zaznaczyć opcje, które dodatkowo ma spełniać Twój motyw.

kupno motyw płatny wordpress

Motyw WordPress płatny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oczywiście, na to jak dany motyw wygląda. Czy jest zbliżony do Twoich preferencji? Spójrz na liczbę gwiazdek oraz osób, które go pobrały.

Zwróć uwagę czy dany motyw działa z popularnymi przeglądarkami (Chrome, Safari, Firefox).

Data powstania i ostatnia aktualizacja są bardzo ważne. Jeśli motyw był przesłany niedawno, może się okazać, że są w nim niedociągnięcia. Jeśli ostatnia aktualizacja była ponad pół roku temu, oznacza to, że twórca najprawdopodobniej przestał się nim zajmować. Wtedy nie warto w niego inwestować.

Ostatnia bardzo ważna sprawa. Zobacz czy dany motyw jest dopasowany do wszystkich urządzeń, a więc do telefonów i tabletów. Google bierze pod uwagę to, jak strona działa na telefonie, pozycjonując daną witrynę w przeglądarce.

Motyw WordPress płatny – instalacja

Po wybraniu i zakupie wybranego motywu czas na jego instalacje. W tym celu logujemy się do swojego panelu na WordPress. Wchodzimy w wygląd -> motyw -> dodaj nowy -> wyślij motyw na serwer -> wybierz plik.

Motyw WordPress płatny Instalacja

Po zakupie motywu pobieramy folder na swój komputer. Chcąc przesłać plik na serwer wchodzimy w ten forlder i wybieramy plik, który najcześciej nazywa się nazwamotywu.zip. Na przykład motyw, który mam na stronie to Total (przy okazji polecam go), więc plik, który wybierałam podczas instalacji to total.zip.

Motyw płatny wordpress przesyłanie na serwer

Przesyłamy plik na serwer i wybieramy włącz. Pierwsze, co nam się wyświetli, to prośba o instalacje wtyczek, które będą potrzebne do prawidłowego działania motywu. Należy je zainstalować. Można to zrobić jednym kliknięciem myszki zaznaczając wszystkie i wybrać masowe działanie -> instal. 

instalacja wtyczek

Gdybyście teraz weszły na swoją stronę, to nie przerażajcie się! Nie będzie wyglądać tak jak na stronie sklepu. Dlatego należy pobrać wersję Demo. Najczęściej można to zrobić w zakładce wygląd -> demo import lub w zakładce Theme Panel. W zależności od motywu.

Ty tworzysz – inni nie muszą tego widzieć

Nawet jeśli strona jest świeża, mało osób o niej wie, warto ustawić stronę w budowie podczas gdy Ty będziesz sobie wszystko zmieniała. Najlepsza wtyczka to: Under Construction. Jest ona bezpłatna i bardzo intuicyjna.

Jeśli chcesz zainstalować tę wtyczkę wystarczy wejść we wtyczki -> dodaj nową -> w polu wyszukiwania wpisać nazwę danej wtyczki i wybrać pobierz -> włącz.

motyw płatny wordpress wtyczka
motyw płatny wordpress instalacja wtyczki

Aby edytować wygląd strony w budowie musisz wejść w ustawienia -> under construction i tam już działasz 🙂

Podsumowując, motyw płatny WordPress to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz żeby Twoja strona wyglądała dokładnie tak jak sobie wymarzyłaś. Jego instalacja jest bardzo prosta, a praca z nim to przyjemność. Uprzedzając pytania: większość motywów jest w języku angielskim. Mimo to, przy pomocy translatora, można sobie poradzić nawet nie znając biegle tego języka.