Kim jest wirtualna Asystentka?

Wirtualna Asystentka to osoba, która pomaga Ci w zadaniach służbowych oraz prywatnych. Cała współpraca odbywa się zdalnie. Zauważ, że do większości zadań, które wykonujemy w firmie dzieje się na komputerze. W dobie Internetu, Twój pracownik nie musi być już na miejscu. Na zachodzie pomoc Wirtualnej Asystentki jest bardzo popularna. W Polsce zawód ten jest jeszcze mało znany.

Pomyśl o jakimś zadaniu, którego nie znosisz robić. Cokolwiek wymyślisz – Wirtualna Asystentka może to zrobić za Ciebie. „Zaraz, zaraz ale moja asystentka przynosi mi kawę i pomaga w obsłudze spotkań na miejscu” . Masz racje, tego nie zrobimy dla Ciebie. Warto jednak czasem się zastanowić, być może brak osoby do parzenia kawy jest aż tak ważny 🙂

Jakie są korzyści pracy z Wirtualną Asystentką?

Jakie są korzyści współpracy z Wirtualną Asystentką? Po pierwsze, są to profity finansowe. Otrzymujesz fakturę VAT. Nie myślisz o odprowadzanych składkach, o podwyżkach, premiach, nagrodach. Nie musisz się przejmować urlopami i zwolnieniami chorobowymi. Zapomnij o kupowaniu sprzętu potrzebnego do pracy takiego pracownika. Zobacz ile zmartwień Ci ubywa, a ile pieniędzy przybywa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda dzień Twojej stacjonarnej asystentki lub innego pracownika biurowego?

Najczęściej dzień w biurze wygląda tak: przychodzimy na wybraną godzinę, pracę zaczynamy od zrobienia kawy i najświeższych ploteczek. A to może jeszcze skoczymy na papierosa? I tak mija pół godziny czasu pracy – przypominam, że nikt inny tylko Ty za to płacisz. Potem przychodzi czas na obiad. Lunch na mieście, czemu nie? Podczas lunchu możesz stracić od godziny do dwóch. I tak wiem, Twoim pracownicy tacy nie są, każdy musi jeść. Zastanów się czy osoby, które zatrudniasz przez większość czasu nie siedzą na portalach społecznościowych?

Wyobraźmy sobie drugą sytuację: nie masz pracowników, jesteś typową „Zosią Samosią”. Męczysz się godzinami na zadaniem. Osobie, która zna się na rzeczy zajęło by to półgodziny. Ty musisz się najpierw tego wszystkiego nauczyć! Sprawdzić potrzebne narzędzia itd. Czy nie lepiej ten obowiązek oddać komuś kto zrobi to szybciej i lepiej? Ty w tym czasie możesz zająć się tym co lubisz robić.

Jak współpracować z Wirtualną Asystentką w 6 krokach

Współpraca z Wirtualną Asystentką jest bardzo prosta i wymaga minimum pracy z Twojej strony.

  1. Sprawdź jakich zadań nie lubisz/nie chcesz/nie umiesz wykonywać;
  2. Spisz je wszystkie i zastanów się co w poszczególnym zadaniu jest dla Ciebie ważne;
  3. Listę zadań wyślij do Nas – konsultacja przed podpisaniem umowy jest bezpłatna;
  4. Damy Ci znać jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze;
  5. Podpisujemy umowę i ustalamy takie szczegóły jak deadline, specjalne preferencje itd.;
  6. Dostajesz gotowe zadanie oraz raport z wykonania, który obejmuję liczbę godzin przepracowanych oraz podsumowanie czy wszystkie wymagania zostały spełnione.

Podsumowując to kim jest Wirtualna Asystentka? Twoją prawą ręką.

Mam nadzieję, że teraz pojęcie „Wirtualna Asystentka” jest dla Ciebie bardziej zrozumiałe.

Przeczytaj także o tym – Kim jest Wirtualna Asystentka?