Ebooki zyskują na popularności. Jest to wygodne rozwiązanie, dla twórców i czytelników. Stworzenie ebooka jest tańsze niż stworzenie książki papierowej. Jest też dużo prostsze. Ebook nadaje się nie tylko na produkt płatny. Można go również wykorzystać jako zapis do newslettera. I właśnie o tym jak taki bezpłatny ebook stworzyć jest ten wpis.

book

Po co nam ebook?

Ebook możemy oczywiście sprzedawać i w ten sposób dzielić się wiedzą.

Stworzenie ebooka jest tańsze i dużo prostsze niż stworzenie np. kursu online. W tym przypadku pomijamy cały montaż, nagrywanie, platformę do sprzedaży kursu online. Jedynie czego potrzebujemy to nasza wiedza, korekta i skład, a na koniec zwykły sklep np. na woocommerce (jest to bezpłatna wtyczka na WordPress). Inwestycja w tym przypadku nie będzie więc wielka.

Ebook lub workbook możemy też wykorzystać jako zachętę do zapisu na naszą listę mailingową. Ebook w tym przypadku nie musi być obszerny, może to być bardziej mini ebook. W tym przypadku będzie też idealny zeszyt ćwiczeń, który pomoże naszym odbiorcom rozwiązać ich problem.

Jak stworzyć bezpłatny ebook?

Mamy trzy opcje jeśli chodzi o stworzenie ebooka.

Po pierwsze, możemy komuś oddelegować całą techniczną i graficzną pracę. Taka osoba zajmie się wyglądem ebooka, może też zrobić korektę i skład.

Jeśli szukasz osoby do pomocy w stworzeniu bezpłatnego ebooka/workbooka i ustawienia newslettera napisz do mnie na pytania@adakinowska.pl Chętnie pomogę!

Po drugie, możemy kupić gotowy wzór ebooka i dostosować go do naszych potrzeb, zmienić kolory na nasze kolory marki i edytować pod nas. Szkielet pozostanie ten sam, ale jest to wygodne i proste rozwiązanie. Szablony do kupienia znajdziesz np. na stonie https://creativemarket.com

Sama kupiłam tam szablony i jestem bardzo zadowolona. Można tam też znaleźć całą paczkę gotowych rzeczy do promocji ebooka np. wzór zdjęcia w tle, prezentacji itd.

Taki szablon możesz edytować w swoim ulubionym programie np. w Canva. Zanim dokonasz zakupu upewnij się, że dany szablon będzie przeznaczony do edycji w wyznaczonym przez Ciebie programie.

Aby wyszukać szablon ebooka do edycji w canva wystarczy, że w wyszukiwarce na stronie wpiszesz „ebook template canva”.

Ostatnia opcja to stworzenie ebooka samodzielnie w Canva. Możemy to zrobić całkowicie bezpłatnie. Jedyne czego będziemy potrzebować to trochę czasu i pomysłów, jak to wszystko poustawiać.

Wystarczy, że w Canvie wybierzemy pusty projekt „US Letter” i mamy już gotowy format. Gotowe wzory okładek ebooka znajdziesz w Canva. Z kolejnymi stronami będziesz musiał już powalczyć samodzielnie.

Więcej o tym jak szukać, edytować ebooka i go pobrać znajdziesz w filmie:

Mam nadzieję, że przewodnik okazał się przydatny i znalazłeś idealne rozwiązanie dla siebie!

Trzymam za Ciebie kciuki,

Ada

Przeczytaj również: Jak założyć kanał na YouTube?