Dwa sprawdzone sposoby na sukces

Każdy z nas chciałby poznać sposób na sukces. Ja dzisiaj podzielę się z wami dwoma takimi sposobami. Są one sprawdzone, ponieważ nie znam nikogo, kto nie osiągnął sukcesu stosując te dwie proste zasady. Proste w teorii, ponieważ często wdrożenie tych sposobów do naszego życia bywa nieco trudniejsze.

Sposób pierwszy

Pierwszy sposób to nie poddawanie się. Nie możesz rezygnować ze swojego celu i nie możesz przerywać swojego działania. Wiem, nie jest to najbardziej odkrywcza sentencja. Łatwo jest powiedzieć, żeby się nie poddamy gdy wszystko idzie gładko, gorzej gdy przechodzimy przez ciężki czas.

Łatwo zapomnieć o tej zasadzie gdy nasza rzeczywistość staje się coraz trudniejsza, jesteśmy bombardowani nowymi treściami i bodźcami a nasza ciężka praca wydaje się nie przynosić żadnych efektów. Jak sobie z takimi sytuacjami radzić, żeby rzeczywiście się nie poddać?

Po pierwsze warto dać sobie chwilę na złapanie oddechu. Przynajmniej chwila odpoczynku dobrze na nas zadziała.

Drugą rzeczą, jaką możemy zrobić jest zmiana perspektywy. Postaraj się spojrzeć z boku na to co robisz. Czasami jesteśmy za blisko, a nasze oczekiwania są tak duże, że nie umiemy obserwować sytuacji z dystansem. Możemy wtedy poprosić o opinię kogoś z zewnątrz, kto z pewnością ma inne spojrzenie niż my. W momencie, w którym przestaniemy działać, przestaniemy dążyć do naszego celu, dokładnie wiemy co nas czeka – nic nas. Bez naszej dalszej pracy nasz projekt nie posunie się dalej, ani sam się nie dokończy.

Każdego spotykają małe i większe upadki, tylko podnosząc się z takich sytuacji osiągniemy kolejne zwycięstwo. Wtedy mamy pewność, że czeka na nas coś nowego i dobrego.

Wydaje mi się, że każdy kto działa z rozmysłem, kto działa systematycznie, kto ma do wykonania pewną misję, po prostu musi osiągnąć  sukces, nieważne czy mały czy duży. Oczywiście może to być naiwne podejście, że każdy kto pracuje ciężko i jest uczciwy osiągnie zamierzony cel. Zdaję sobie sprawę, że nie brakuje oszustów i osób, które chcą iść na skróty, ale nie ma sensu się na nich oglądać. To my musimy na koniec dnia spojrzeć sobie w oczy i odpowiedzieć sobie, czy daliśmy z siebie tego dnia wszystko.
W momencie, w którym się poddamy, nic dobrego już się nie stanie. Jeżeli jesteśmy na motywacyjnym zakręcie, nie bójmy się prosić o pomoc. Zajrzyj na grupy lub znajdź pojedyncze osoby, które Cię zmotywują i pomogą z Twoim problem. Jednym z takich miejsc jest moja grupa na Facebooku – Kobiecy Biznes Online i stworzony tam przeze mnie kącik motywacji. Chciałabym, żeby było to miejsce gdzie każdy kto potrzebuje pomocy z motywacją mógł zajrzeć i nie poddać się, dalej dążyć do swojego celu. Wiadomo, że samą motywacją nie zajdziemy zbyt daleko, ale z pewnością rozjaśnia ona pochmurne dni i wprawia nas w nastrój do dalszej pracy.

Niestety nie ma łatwego i szybkiego sposobu na osiągnięcie czegoś, co jest wartościowe. Nieważne jest ile razy upadłeś, liczy się ile razy wstałeś.

Sposób drugi

Drugi sprawdzony sposób na sukces, to bycie sobą. Oprócz nie poddawania się, ważne jest aby pamiętać o pozostaniu sobą. Nie musimy udawać albo robić z siebie kogoś, kim w ogóle się nie czujemy. Nie warto jest kopiować innych osób i zacząć zachowywać się jak one, bo widzimy że przynosi to sukces.

Nasi odbiorcy po pewnym czasie zauważą, że coś tu się nie zgadza. Zauważą, że nie jestem wcale tym, za kogo się podajemy. Dodatkowo, wydaje mi się, że najłatwiej jest być samym sobą. Zdaje się to być o wiele prostsze niż udawanie kogoś innego, chociaż nie zawsze.

Jeżeli prowadzisz biznes online, w którym Twoja osoba gra główną rolę, to właśnie Ty przyciągasz nowych odbiorców. To Ty będziesz w centrum zainteresowania. Przyjrzyj się osobom, które sam obserwujesz. Często obserwujemy kogoś, po prostu dlatego że go lubimy, treść jaką tworzy jest dla nas drugim miejscu. Czujemy, że to co dana osoba robi jest autentyczne i zachęca nas to do śledzenia kolejnych jej posunięć.
Będąc sobą dajemy się poznać naszym odbiorcom i nie chodzi tutaj o odsłanianie swojego życia prywatnego.

Nasi obserwujący są inteligentni i prędzej czy później wykryją nasz fałsz. Może to doprowadzić do problemu, bo wiele osób może się od nas najzwyczajniej w świecie zniechęcić. Będziemy też pewni, że nasi obserwujący na prawdę lubią nas, nie wykreowaną przez nas personę. Gdy już się polubicie, ludzie chętnie będą sprawdzali co u Ciebie słychać i co ciekawego masz do powiedzenia.
Może się czasem wydawać, że będąc sobą wystawiamy się na krytykę, która dotyka nas w sposób bezpośredni. Taka krytyka oczywiście boli bardziej, ale pamiętajmy, że nie ma na świecie rzeczy, którą lubią wszyscy. Dodatkowo nasza szczerość sprawi, że będziemy głównie przyciągać osoby, którą mają do nas pozytywny stosunek.  

Przeczytaj również: Wady i zalety pracy z domu