Mierzenie czasu pracy, to podstawa jeśli chodzi o pracę Wirtualnej Asystentki. Często osoby pracujące zdalnie rozliczają się na godz lub są proszone o to, żeby taki zegar był włączony podczas pracy.

Kolejnym zastosowaniem dla mierzenia czasu pracy jest sprawdzenie samemu dla siebie ile wykonanie danego zadania nam zajmuje. Potem wiemy ile czasu zarezerwować sobie na wykonanie danego zdania. Zmierzony czas pozwala też w organizacji dnia. Łatwiej jest nam zaplanować co jesteśmy w stanie zrobić, gdy wiemy ile czasu zajmie nam dane zadanie.

Włączenie zegara może nam też pomóc w pełnym skupieniu się na zadaniu. Nie rozpraszając się co chwila portalami społecznościowymi czy innymi rozpraszaczami.

Nawet jeśli nie rozliczasz się na godziny, informacja o tym ile czasu zajęło Ci na przykład stworzenie kursu czy ebook’a może być dla Ciebie przydatne.

Toggl

Bezpłatne narzędzie do mierzenia czasu pracy, pobieramy aplikację na nasze urządzenie i możemy działać. Nasz zegar może działać zgodnie z wspominaną przeze mnie nieraz zasadą Pomodoro. Ta funkcja nie działa idealnie, w moim przypadku nie dostawałam powiadomień, kiedy kończył się mój czas pracy, a zaczynała przerwa. Toggl daje nam możliwość przypisania wykonywanych zadań do konkretnego projektu lub klienta, więc możemy w łatwy sposób uniknąć bałaganu. Bezpłatna wersja wydaje być się wystarczająca. 

Z aplikacji możesz korzystać przez aplikację na komputerze, na telefonie oraz w przeglądarce.

Harvest

Korzystałam z tego narzędzia przez dłuższy czas, zaczynając od bezpłatnej wersji próbnej. Funkcjonalnością nie różni się wiele od Toggl. Aplikacja zmusza nas niestety do dokonywania wszelkich zmian za pomocą przeglądarki i mam rażenie, że kiepsko się synchronizuje.

Hubstaff

Unikalną dla tej aplikacji funkcją jest to, że nie tylko mierzy nam czas pracy. Dodatkowo wykonuje zrzuty ekranu podczas naszych działań. Gdybyście chcieli jeszcze dokładniej udokumentować swoją pracę, jest to idealne narzędzie. Zrzuty ekranu są następnie zawarte w raporcie. Mamy obraz nie tylko tego ile czasu zajęło nam zadanie, ale też jak wyglądało z naszej perspektywy jego wykonanie. Zrzuty z ekranu są robione wyrywkowo, nie pojawia się żadne ostrzeżenie o wykonaniu zdjęcia.

narzędzia do mierzenia czasu pracy

Przeczytaj także: Aplikacje do zarządzania czasem w 2021