Prowadząc biznes online warto zainteresować się prowadzeniem własnego profilu na Instagramie. Jest to dobry sposób trafienia do nowej widowni, a posty na Instagramie głównie składają się z grafik i są przyjemne dla oka. Nasze posty będą ładne jeżeli będziemy posługiwać się odpowiednimi narzędziami. Dodatkowo, nie tylko regularne wstawianie postów może zapewnić nowych obserwujących, ale też nasze relacje, czyli instastory. Dzisiaj przedstawię Ci darmowe aplikacje do tworzenia grafik, obróbki zdjęć i instastory.

1. Canva

Tę platformę polecałam już nie raz. Canva jest przydatna nie tylko do tworzenia contentu na Instagram ale też na inne platformy oraz naszą stronę internetową. Możemy tutaj stworzyć grafikę do posta, obrobić własne zdjęcia oraz przygotować grafiki na nasze instastory. Canva proponuje nam gotowe szablony o odpowiednich rozdzielczościach, więc nie musimy się też martwić czy nasze posty i relacje będą się odpowiednio wyświetlać.

Jeżeli nie wiesz jak korzystać z Canvy, stworzyłam na temat parę poradników, zajrzyj na mój kanał na YouTube. Dostęp do platformy Canva jest bezpłatny, ale możemy zdecydować się na wersję płatną, która daje nam więcej opcji i możliwości. Więcej o Canvie znajdziesz tutaj.

2. Cut Story

 Ta aplikacja jest przydatna głównie w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy chcemy przyciąć nasz film do 1 minuty. Materiały wideo o długości do 60 sekund możemy wrzucić jako post na Instagramie, dłuższe materiały trafiają na nasz profil jako materiały IGTV.

Druga sytuacja, w której Cut Story może okazać się przydatne, to dzielenie naszego filmiku na 15 sekundowe części, abyśmy mogli je wstawić jako instastory. Aplikacja jest bezpłatna, niestety przycięte w aplikacji wideo opatrzone są znakiem wodnym z nazwą aplikacji. Więcej o Cut Story znajdziesz tutaj.

3. VSCO

 Ta aplikacja przydaje się tam, gdzie Canva jest dość ograniczona, czyli przy edytowaniu własnych zdjęć i ulepszania ich. VSCO oferuje szerokie możliwości korekty koloru naszego zdjęcia i nałożenia na niego pasujących nam filtrów.

Tak samo jak w przypadku Canvy, aplikacja jest bezpłatna, ale możemy zdecydować się na wersję płatną, która daje nam więcej możliwości. Jest to zdecydowania jedna z lepszych aplikacji do obróbki zdjęć, nie nadaję się za bardzo do obróbki grafik. Więcej o VSCO znajdziesz tutaj.

4. Unfold

Jest to aplikacja przeznaczona do upiększania naszego instastory. Mamy możliwość dodania tła, wykonać kolaż zdjęć a wszystko to w łatwy sposób na gotowych do użycia szablonach.

Osobiście uważam, że nie ma sensu się rozdrabniać na dwie aplikacji i jeżeli korzystamy już z Canvy to nie ma sensu korzystać z Unfold. Z drugiej strony, jeśli Canva nie przypadła Ci do gustu, to ta aplikacja będzie dla Ciebie idealna. Więcej o Unfold znajdziesz tutaj.

5. Lightroom

Służy głównie do przerabiania zdjęć. Jest to również darmowa aplikacja. Do tego programu wiele osób tworzy „Presety”, które pomogą w szybki i prosty sposób ulepszyć obrabiane zdjęcia lub nadać mu konkretny klimat. Lightroom jest obecnie popularny, więc nie ma problemu ze znalezieniem poradników związanych z obsługą programu. Więcej o Lightroom znajdziesz tutaj.

6. In Shot

Ta aplikacja jest szczególnie przydatna gdy nie korzystamy z dedykowanego programu do montażu filmów na komputerze. In shot pozwala nam na edycję naszych filmów na telefonie, dodanie cięć, napisów i muzyki. In shot nie jest zbyt skomplikowany, więc z pewnością większość osób sobie z nim poradzi. Więcej o In Shot znajdziesz tutaj.

Przeczytaj również: Moje ulubione narzędzia do prowadzania biznesu online