Nowy rok to zawsze czas planowania, szukania nowych rozwiązań i ogólnego ogarniania. Wybrałam więc 5 aplikacji do zarządzania czasem, które przetestowałam na sobie i szczerze uważam, że są świetne.

access_alarm

Niestety często zmieniam narzędzia do zarządzania czasem, jestem fanką planowania na papierze, a niestety nie jest to możliwe, gdy jestem Wirtualną Asystentką i pracuje w zespole. Zresztą przy takiej ilości zadań nie starczyło by mi na to wszystko jednego planera 🙂 Dlatego szukając idealnej aplikacji dla siebie, szukałam czegoś co działa podobnie do papieru, a jednocześnie pozwala mi na zobaczenie wszystkiego w jednym miejscu. 

Edit: Po jakiś czasie od napisania tego posta wróciłam do planowania na papierze razem z Asaną. Więc chyba jednak się da ?

https://adakinowska.pl/planowanie-na-papierze/(otworzy się w nowej zakładce)

Asana 

Asana jest świetnym narzędziem do zarządzania zespołem.

Jednak będzie też dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz planować zadania sama dla siebie i mieć wszystko uporządkowane.

Wydaje mi się, że darmowa wersja asany spokojne wystarczy na długi czas, bo daje nam ona ograniczenie do aż 1000 zadań i 15 członków zespołów.

Milanote  

Program, którego aktualnie używam, działa podobnie do kartki papieru, ale takiej mądrej, do której możemy wkleić link lub grafikę.

Niestety, każdy dodatkowy członek zespołu, którego chcemy zaprosić do współpracy w tym programie, będzie nas kosztował niecałe 10 dolarów. Bezpłatna wersja osiąga limit przy przesłaniu 100 elementów, co moim zdaniem wyczerpuje się bardzo szybko.

Wersja darmowa wystarczy nam za to do zaplanowania strony internetowej lub większego planu, który chcemy przedstawić klientowi – ten program świetnie się do tego nadaje.

ClickUp

Program przypomina wspomnianą wyżej Asanę. Jest jednak bardziej rozbudowany.

Funkcjonalność również jest zbliżona, jednak ilość opcji może być lekko przytłaczająca. Bezpłatna wersja daje nam nieograniczoną liczbę zadań i członków, więc do podstawowych zadań powinna być w pełni wystarczająca.

Notion 

Idealna aplikacja, jeśli potrzebujesz kompleksowej pomocy w organizacji codziennych zadań.

Poziom skomplikowania jest jednak większy niż w wcześniej wymienionych programach, więc możliwe, że będziecie musieli zainwestować nieco czasu w opanowanie tego narzędzia.

Notion również oferuje nam wersję bezpłatną, ale jest ona skierowana do pojedynczych osób, a nie do pracy w zespole.

W tym momencie używam Notion jako mojej prywatnej bazy wiedzy i zapisuje tam dosłownie wszystko.

Kalendarz google 

Ostatnia aplikacja wydaje się oczywista. Nic nam nie ułatwi tak pracy, jak zapisanie sobie naszych zadań w aplikacji kalendarza. Szczególnie przydatne w obsłudze są kalendarze Google oraz zainstalowane domyślnie na urządzeniach iOS.

W poniższym filmie znajdziesz mój sposób na zarządzanie czasem za pomocą kalendarza.

Podsumowanie

Szukanie idealnej aplikacji to strata czasu. Wszystkie z powyższych aplikacji testowałam i łudziłam się, że w magiczny sposób zadania w tych aplikacjach będą odznaczać się same.

I właśnie przed tym chciałabym Cię przestrzec.

Nie ma narzędzia idealnego, nic nie stanie się samo.

Sama miałam tak tendencję do tego, żeby za każdym razem, gdy nawracałam się do robienia swoich rzeczy, wszystko zmieniać łączeni całym systemem planowania. To i tak nic nie dawało, wszystko co mi przeszkadzało było w głowie.

Narzędzia bezpłatne wrzucam dla tych z Was, które zaczynają i nie wiedzą jak się zorganizować. Nie trać wielu godzin na szukanie idealnego, przetestuj dwa trzy i zacznij działać!

Trzymam mocno kciuki ?

Przeczyta także: Jak wyznaczać cele – Metoda SMART